Dažniausiai užduodami klausimai

Europoje labiau paplitęs pavadinimas yra natūrizmas, o nudizmas yra senesnis terminas.
Šiaurės Amerikoje daugelis vartoja šiuos žodžius kaip sinonimus, kartais vartodami vieną, kartais kitą. Kai kurie žmonės pagal šiuos žodžius skiria dvi skirtingas filosofijas, tarp kurių bendra tik nuogumas. Natūrizmas  labiau siejamas su buvimu gamtoje, o nudizmas platesnis terminas apimantis bet kokį nuogumą. 
Ne visi praktikuojantys nudistai/natūristai mėgsta tokias etiketes. Kai kurie neišskiria šių skirtumų ir laiko save tokiais pačiais kaip visi. Taip pat nevisi nudistų paplūdimyje esantys žmonės prijaučia nudistų ar naturistų idėjoms, jiems to net nereikia ir atėjo tiesiog pasideginti ir pan.

Natūrizmo terminą pasirinkome dėl to, jog aiškiau norėtume iškomunikuoti, kad mums prioritetas yra pagarba gamtai bei vienas kitam ir šeimoms draugiška aplinka 

Netiesa, natūrizmas nėra susijęs su seksu, netgi priešingai – mes neigiamai žiūrime į žmones, kurie ateina ieškodami seksualinių nuotykių. Ką žmogus veikia privačiai yra kiekvieno asmeninis reikalas, bet nudistų paplūdimiuose mes vadovaujamės taisykle, kad turim elgtis lygiai taip pat, kaip ir bendrame paplūdimyje. Tas pats galioja ir kitiems susibūrimams.  

Daugelis lietuvių turi išankstine nuomone apie nudistus, patys tuo nė kiek nepasidomėję ir klaidingai mano, kad nudistų paplūdimys tai vieta, kurioje galima laisvai mylėtis ar prisižiūrėti erotikos. Tačiau tie kurie iš tiesų ten apsilanko greitai supranta, kad nieko panašaus ten nėra. Vis tik atsiranda keletas atkaklesnių žmonių, kurie niekaip nesusipranta, kaip reikėtų elgtis, bet jų yra vienetai ir jie būna sudrausminami.

Mes pasirinkome natūrizmo terminą, šiek atskiriantį nuo nudizmo, norėdami  išvengti įvairių nuotykių ieškotojų, nes mums prioritetas yra pagarbus bedravimas bei saugi aplinka vaikams bei moterims.

Ekshibicionistai pirmiausia demonstruojasi dėl seksualinio pasitenkinimo ir noro kitą šokiruoti. Natūristų aplinkoje tokie dalykai nenutinka, nes paprasčiausiai nuogumu nieko nenustebinsi. Galima ginčitys, kad tam tikras ekshibicionizmo lygis egzistuoja, bet tą patį, galima pasakyti ir apie bendrą paplūdimį. Visi turi skirtingus poreikius, bet dauguma žmonių į pliažą ateina norėdami atsipalaiduoti ir pailsėti, o ne pasidemonstruoti ar paspoksoti į kitus.

Natūristai tiesiog nori būti nuogi, gal ir atrodo, keista kam reikia apnuoginti savo lytinius oraganus, bet tai darai dėl savo patogumo – taip patinka pačiam ir taip jautiesi geriau ar patogiau. Tai darome su kitais žmonėmis nes mes kaip ir visi žmonės esame socialūs ir norime leisti laiką su bendraminčiais

Tai tokie patys žmonės kaip ir tu. Įvairių profesijų, įvairaus sudėjimo ir amžiaus, tokie patys žmonės, kokius gali sutikti praeinant gatvėje. Skiriamės tik tuo jog mėgstame būti be drabužių. Natūristai yra draugiški ir mėgsta bendrauti su bendraminčiais,. Kai kurie mėgsta būti nuogi vieni – tiesiog namuose ar gamtoje ir nesilanko nudistų paplūdimiuose ar kituose susitikimuose

Ne visai,  pirmasis nudistų klubas įkurtas 1898 metais. 

Pastarąjį dešimtmetį nudizmo populiarumas pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai auga, o dabartinio karantino metu tikrai nė vienas pabandė būti nuogas namuose ir galima tikėtis dar didesnio susidomėjimo, mano nuomone tai atgimstantis iš naujo judėjimas, bet vargu ar kada nors taps iš tiesų madingu. 

Lietuvoje nuogumas tam skirtoje viešoje vietoje arba privačioje vietoje nėra nelegalus. Buvimas nuogu, tam neskirtose vietose, net ir savo kieme gali užtraukti baudą už viešosios tvarkos pažeidimą, jeigu kažkas dėl to pasiskųs. Jei nesielgsite pyktibiškai ar perdėtai įžūliai, niekas tikrai nebaus dėl to, jog išsimaudėte nuogi upėje. 

Jei nuogi eisite vieša gatve ar užeisite į kavinę – tikrai taip 🙂 Natūristų susitikimuose ir pliažuose į kitų kunūs žiūrime, lyg būtume apsirengę, o bendraujant dažnai gali net ir nepastebėti kito nuogumo. Pirmą kartant apsinuogint be abejo, bus nejauku, bet niekas jūsų dėl to neteis ir nepamirškite, kad ne jūs vienas nuogas. Tai daroma dėl savęs, o ne dėl kitų

Natūristai yra tokie pat žmonės kaip ir tu. Mes niekada nesityčiojame iš kito žmogaus kūno sudėjimo ir visus priimame, kokie jie yra. Priimame, su tuo, kad visų kūnai yra skirtingi ir kuo greičiau pavyksta tai padaryti, tuo lengviau priimti save patį

Greičiausiai jie ten irgi bus nuogi ir tai labai šaunu – turėsite daugiau kažką bendro ir su kompanija visada smagiau. Greičiausiai jie bus ten jau ne pirmą kartą ir patys jausis patogiai, o jūs būsite atradę naują bendrą interesą 

Normalu, kad pirmus kartus iš smalsumo akys vis nukryps į lytinius organus ar krūtis, bet pasistenkite nespoksite – su laiku, tai jau nebetrauks tiek daug dėmesio ir laisvai žiūrėsite žmogui į akis bendraudami. Svarbiausia būkite savimi ir bendraukite įprastai, nuoširdžiai bendraujant nėra skirtumo ar žmonės nuogi ar ne 

Taip, pavieniai žmonės yra laukiami visuose paplūdimiuose, bet kai kurie klubai nori išlaikyti lyčių balansą ir gali turėti savo taisykles, reiktų į jas atsižvelgti

Viena iš dažniausių ir didžiausių baimių vyrų tarpe, trugdančių apsilankyti nudistų paplūdimyje, yra baimė, kad jie lytiškai susijaudins pirmą kartą nusirengę tarp kitų nuogalių, tačiau tai įvyksta labai retai. 
Labai tikėtina, kad mintys suksis visai kitur, kadangi tai bus nauja patirtis.

Natūristai supranta, kad erekcija yra natūralus dalykas ir nereikėtų dėl to labai pergyventi – jeigu pyktibiškai  nesidemonstruosite, niekas dėl to nieko nesakys

Moterys natūristės tokios pačios, kaip ir bendrame paplūdimyje besilankančios – daug natūrisčių naudoja tamponus, jeigu norisi galima devėti šortus, maudymosi kostiumėlio apačią ir t.t.
Visi suprantame, kad mėnesinės yra normalus dalykas.

Nesumažins, nes lytinis potraukis yra daugiau nei vien nuogo kūno vaizdas, pvz. dažnu atveju seksuali apranga, gali labiau jaudinti nei pats nuogas kūnas. Lytiniai santykiai kaip tik gali būti žymiai geresni, kai partneris nekompleksuoja dėl savo kūno. 

 

Dauguma vaikų savaime yra entuziastingi nudistai – nepamatysi nuogo vaiko, kuris labai pergyventų dėl savo kūno nuogumo, net priešingai, jie gali krykštaut iš džiaugsmo, kai jiems leidžiama bėgioti nuogiems. Tik vyresniame amžiuje jie perima kūno gėdyjimosi jausmą iš vyresniųjų.

Viskas priklauso nuo tėvų įsitikinimų, bet mes manome, jog vaikui tikrai yra sveikiau užaugti taip, jog jaustųsi patogiai savo paties kūne su kuo mažiau kompleksų. Nemanome jog yra kažkokios apčiuopiamos naudos dėl tam tikrų savo kūno dalių gėdos. Mes manome, kad natūrizmas padeda vaikams įgyti daugiau pasitikėjimo ir žinojimo apie savo kūną.

Nudistų paplūdimiai yra saugi vietia, bet kaip ir visur kitur, nereikėtų palikti vaikų be priežiūros. Akivaizdu, kad nuo negerų ketinimų rūbai neapsaugo. Mes galime išmokinti savo vaikus pranešti apie žmones, kurie daro dalykus, kurie verčia vaikus jaustus nepatogiai. Jeigu vaikai nesigėdija kalbėti apie savo kūną, šansai didesni, kad jie prabils, jeigu juos kas skriaus. 

Natūristai siekia užtikrinti vaikams saugią aplinką ir apie visius įtartinus asmenis būtų pranešta policijai. 

Visi tėvai be išimčių ankščiau ar vėliau turi paaiškinti vaikams, kur galima būti nuogiems kur ne. Tiesiog natūristų vaikai nėra mokinami jog nuogumas yra kažkas blogo ir jie dažniau lankosi vietose kur galima būti nuogiems, bet ribos vistiek yra apibrėžtos, kaip ir kiekvienoje šeimoje.

Bendri klausimai

Koks skirtumas tarp nudisto ir natūristo?

Europoje labiau paplitęs pavadinimas yra natūrizmas, o nudizmas yra senesnis terminas.
Šiaurės Amerikoje daugelis vartoja šiuos žodžius kaip sinonimus, kartais vartodami vieną, kartais kitą. Kai kurie žmonės pagal šiuos žodžius skiria dvi skirtingas filosofijas, tarp kurių bendra tik nuogumas, pvz. natūrizmas  labiau siejamas su buvimu gamtoje, o nudizmas platesnis terminas apimantis bet kokį nuogumą. 

Ar nuogumas viešoje vietoje nėra nelegalu?

Lietuvoje nuogumas tam skirtoje viešoje vietoje arba privačioje vietoje nėra nelegalus. Buvimas nuogu, tam neskirtose vietose, net ir savo kieme gali užtraukti baudą už viešosios tvarkos pažeidimą, jeigu kažkas dėl to pasiskųs. Jei nesielgsite piktybiškai ar perdėtai įžūliai, niekas tikrai nebaus dėl to, jog išsimaudėte nuogi upėje ar ežere. 

Kokie žmonės yra nudistai?

Tai tokie patys žmonės kaip ir tu. Įvairių profesijų, įvairaus sudėjimo ir amžiaus, tokie patys žmonės, kokius gali sutikti praeinant gatvėje. Skiriamės tik tuo jog mėgstame būti be drabužių. Natūristai yra draugiški ir mėgsta bendrauti su bendraminčiais,. Kai kurie mėgsta būti nuogi vieni – tiesiog namuose ar gamtoje ir nesilanko nudistų paplūdimiuose ar kituose susitikimuose

Pirmas kartas

Ar visi spoksos į mano nuogą kūną?

Jei nuogi eisite vieša gatve ar užeisite į kavinę – tikrai taip 🙂 Natūristų susitikimuose ir pliažuose į kitų kūnus žiūrime, lyg būtume apsirengę, o bendraujant dažnai gali net ir nepastebėti kito nuogumo. Pirmą kartą apsinuogint viešai bus nejauku, bet greičiausiai jūsų nuogumas nieko nestebins, nes ne jūs vienas nuogas. 

Aš per stora(s), per kūda(s), mano krūtinė per maža, mano penis per mažas, mano kūnas negražus ir t.t.

Natūristai niekada nesityčioja iš kito žmogaus kūno sudėjimo ir visus priima, kokie jie yra. Suprantame, kad visų kūnai yra skirtingi ir kiekvienas kūnas turi savo trūkumų ir kiekvienas kūnas turi savo pliusų. Priimti savo kūna koks jis yra nėra lengva užduotis, bet nuogumas tai padeda pasiekti greičiau.

Ką daryti jei nudistų paplūdimyje sutiksiu pažįstamą?

Greičiausiai jie ten irgi bus nuogi ir tai labai šaunu – turėsite daugiau kažką bendro ir su kompanija visada smagiau. Greičiausiai jie bus ten jau ne pirmą kartą ir patys jausis patogiai, o jūs būsite atradę naują bendrą interesą 

Kaip elgtis bendraujant su kitais?

Normalu, kad pirmus kartus iš smalsumo akys vis nukryps į lytinius organus ar krūtis, bet pasistenkite nespoksite – su laiku, tai jau nebetrauks tiek daug dėmesio ir laisvai žiūrėsite žmogui į akis bendraudami. Svarbiausia būkite savimi ir bendraukite įprastai, nuoširdžiai bendraujant nėra skirtumo ar žmonės nuogi ar ne 

Ar žmonės be antros pusės laukiami ?

Taip, pavieniai žmonės yra laukiami visuose paplūdimiuose, bet kai kurie klubai nori išlaikyti lyčių balansą ir gali turėti savo taisykles, reiktų į jas atsižvelgti

Kūnas

Erekcija

Viena iš dažniausių ir didžiausių baimių vyrų tarpe, trugdančių apsilankyti nudistų paplūdimyje, yra baimė, kad jie lytiškai susijaudins pirmą kartą nusirengę, tačiau tai įvyksta labai retai. 
Labai tikėtina, kad mintys suksis visai kitur, kadangi tai bus nauja patirtis.

Natūristai supranta, kad erekcija yra natūralus dalykas ir nereikėtų dėl to labai pergyventi – jeigu piktybiškai  nesidemonstruosite, niekas dėl to nieko nesakys

Mėnesinės

Moterys natūristės tokios pačios, kaip ir bendrame paplūdimyje besilankančios – daug natūrisčių naudoja tamponus, jeigu norisi galima devėti šortus, maudymosi kostiumėlio apačią ir t.t.
Visi suprantame, kad mėnesinės yra normalus dalykas.

Ar nesumažins potraukio antrai pusei?

Nesumažins, nes lytinis potraukis yra daugiau nei vien nuogo kūno vaizdas, pvz. dažnu atveju seksuali apranga, gali labiau jaudinti nei pats nuogas kūnas. Lytiniai santykiai kaip tik gali būti žymiai geresni, kai partneris nekompleksuoja dėl savo kūno.

Vaikai

Ar natūrizmas nekenkia vaikams?

Dauguma vaikų savaime yra entuziastingi nudistai – nepamatysi nuogo vaiko, kuris labai pergyventų dėl savo kūno nuogumo, net priešingai, jie gali krykštaut iš džiaugsmo, kai jiems leidžiama bėgioti nuogiems. Tik vyresniame amžiuje jie perima kūno gėdyjimosi jausmą iš vyresniųjų.

Viskas priklauso nuo tėvų įsitikinimų, bet mes manome, jog vaikui tikrai yra sveikiau užaugti taip, jog jaustųsi patogiai savo paties kūne su kuo mažiau kompleksų. Nemanome jog yra kažkokios apčiuopiamos naudos dėl tam tikrų savo kūno dalių gėdos. Mes manome, kad natūrizmas padeda vaikams įgyti daugiau pasitikėjimo ir žinojimo apie savo kūną.

Ar natūrizmas saugus vaikams?

Nudistų paplūdimiai yra saugi vieta, bet kaip ir visur kitur, nereikėtų palikti vaikų be priežiūros. Akivaizdu, kad nuo negerų ketinimų rūbai neapsaugo. Mes galime išmokinti savo vaikus pranešti apie žmones, kurie daro dalykus, kurie verčia vaikus jaustus nepatogiai. Jeigu vaikai nesigėdija kalbėti apie savo kūną, šansai didesni, kad jie prabils, jeigu juos kas skriaus. 

Natūristai siekia užtikrinti vaikams saugią aplinką ir apie visius įtartinus asmenis būtų pranešta policijai. 

Ar vaikai nesusimaišo, kur galima būti nuogiems kur ne?

Visi tėvai be išimčių ankščiau ar vėliau turi paaiškinti vaikams, kur galima būti nuogiems kur ne. Tiesiog natūristų vaikai nėra mokinami jog nuogumas yra kažkas blogo ir jie dažniau lankosi vietose kur galima būti nuogiems, bet ribos vistiek yra apibrėžtos, kaip ir kiekvienoje šeimoje.no.